Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych" 25 września 2019, Teatr Kamienica w Warszawie

Wrześniowe spotkanie z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych” zgromadziło liderki wiodących instytucji finansowych, głównie z banków i firm ubezpieczeniowych. Gości powitała Iwona Kozera, Partner EY, założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Monika Jezierska, Associate Partner EY.

Głównym punktem spotkania była prezentacja raportu „Kobiety w finansach”, przygotowanego przez firmę Antal we współpracy z Bankiem BPH. Interesujące wnioski raportu, którym zostali objęci pracownicy sektora, przedstawiła Małgorzata Romaniuk, Wiceprezes Zarządu, Chief Risk Officer Banku BPH. Jej ciekawe uwagi wynikające z długoletniej kariery w bankowości i zaangażowania w tematy związane z przywództwem kobiet pozwoliły spojrzeć na dane raportu z szerszej perspektywy. Były też inspiracją do wymiany doświadczeń i refleksji na temat barier, z jakimi związana jest kariera kobiet oraz korzyści z tworzenia środowiska pracy, które daje równe szanse kompetencjom bez względu na płeć. W dalszej części spotkania Marzanna Maciejewska, trenerka i coach, zwróciła uwagę na ogromną rolę empatii w naszym życiu – i zawodowym, i prywatnym. Ćwicząc krótkie rozmowy uczestniczki spotkania doświadczyły siły, jaką daje uważne słuchanie, parafraza i bycie w kontakcie z drugą osobą.

Networking będący nieodłącznym elementem spotkań Fundacji Liderek Biznesu zakończył kolejne, udane spotkanie Kobiet na Rynkach Finansowych. Dziękujemy wszystkim gościom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!